Czyste powietrze - oddech dla Opola

logo opoleHerb Opole
menu boczne

Zadbaj o czyste powietrze

20/09/2022 Joanna Witos

W ostatnich miesiącach  dużo się działo w realizowanym w Mieście Opolu projekcie, pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”.

Odbyło się m.in. 12 spotkań edukacyjno-informacyjnych z Gminnym Koordynatorem POP. Na terenie siedmiu dzielnic w Opolu spotkał się on z mieszkańcami, aby porozmawiać na temat problemu zanieczyszczenia powietrza, ponieważ  tak naprawdę tym czym palimy, tym też oddychamy.   Podczas spotkań zostało wydane blisko 1 500 sztuk materiałów promocyjno – edukacyjnych w tym m.in. czujniki czadu. 

Jednocześnie przypominamy, że najlepszym sposobem walki  o czyste powietrze wokół nas jest wymiana starych kopciuchów na źródła bardziej ekologiczne, a mogą w tym pomóc:
  1. Dotacje celowe ze środków budżetu   Miasta Opola na realizacje zadań z zakresu ochrony środowiska, w ramach "Programu czyste powietrze – oddech dla Opola"
  2. Dotacje celowe ze środków NFOŚiGW na realizację zadań z zakresu ochrony powietrza,
    w ramach programu „Czyste powietrze

W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa na Placu Wolności 7-8 pod numerem telefonu  77 45 11 910  lub w godzinach pracy urzędu.
Kawka
Strona internetowa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Opola, w ramach programu KAWKA
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu