Herb Opole

Oddychaj Polsko

19/11/2019 Dominika Rucka

Firma Airly, która jest dostawcą usługi pod nazwą: „Monitoring Wspomagający ocenę jakości powietrza w Mieście Opolu” wraz z Onetem jako czołowym medium internetowym w Polsce przygotowała wyczerpujący raport o smogu w naszym kraju. Został on oparty na pomiarach z sensorów ulokowanych w 1425 miejscowościach. Za podstawę badania posłużyło 13 miliardów próbek jakości powietrza z sensorów zgromadzonych na przestrzeni ostatnich dwóch lat (w tym sensorów z terenu miasta Opola).

Z raportu #OddychajPolsko można się dowiedzieć m.in.:

 

  • Jakie są główne źródła zanieczyszczeń w naszym kraju?
  • Czym „letni” smog różni się od „zimowego”?
  • Jak smog wpływa na zdrowie dzieci?
  • Jak rozwiązać problem smogu?

W raporcie można znaleźć wiele cennych i niepublikowanych wcześniej statystyk odnośnie smogu w Polsce oraz wypowiedzi naukowców i ekspertów w dziedzinie jakości powietrza.

Taka wiedza pozwoli na zdobycie większej ilości informacji nt. zjawiska, ale również umożliwi wyciągnięcie wniosków jakie formy Naszego zaangażowania mogą przyczynić się do tego, że stan powietrza w Polsce ulegnie w poprawie.

 

Zachęcamy Państwa do lektury: RAPORT#ODDYCHAJPOLSKO

 

Ponadto w poniższym linku zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami:

https://airly.eu/pl/report/
Kawka
Strona internetowa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Opola, w ramach programu KAWKA
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu