Herb Opole

Aktualności

Aplikacje, drony, mandaty i edukacja. Jak walczyć ze smogiem w Opolu?
Opolski ratusz zaproponował mieszkańcom serwis i aplikację prognozujące smog w mieście. - Pomysł dobry, ale to już nie wystarczy - mówią ekolodzy. Jakie są pomysły na walkę o lepsze powietrze?

http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,23030799,aplikacje-drony-mandaty-i-edukacja-jak-walczyc-ze-smogiem.html

Zapraszamy do lektury.
16/02/2018 Aleksandra Węgrzyn
W Opolu sprawdzisz stan powietrza w komórce lub komputerze
Opole dołączyło do miast wykorzystujących nowoczesne antysmogowe narzędzia. Ruszył serwis internetowy, w którym można sprawdzić jakość powietrza z trzydniowym wyprzedzeniem.

http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/w-opolu-sprawdzisz-stan-powietrza-w-komorce-lub-komputerze,104093.html

Zapraszamy do lektury.
16/02/2018 Aleksandra Węgrzyn
Informujemy, że od dnia 01.02.2018 roku weszły w życie zmiany do ”Programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych i przedsiębiorców działających w sektorze MŚP przy udziale środków WFOŚiGW w Opolu".
07/02/2018 Aleksandra Węgrzyn
Sejmik województwa opolskiego w dniu 30 stycznia br. przyjął program ochrony powietrza dla strefy opolskiej i strefy miasta Opola.
05/02/2018 Aleksandra Węgrzyn
Jadwiga Emilewicz: W ciągu pięciu lat jakość powietrza w miastach się poprawi
Przy wdrożeniu wielu instrumentów w horyzoncie pięciu lat będziemy mogli odczuć poprawę jakości powietrza w miastach - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
05/02/2018 Aleksandra Węgrzyn
Wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza
Wyniki pomiarów jakości powietrza prowadzonych przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Opolu oraz czujniki pomiarowe rozmieszczone na terenie miasta wskazują wysokie stężenie pyłów PM10, dlatego planując dziś aktywność na zewnątrz najpierw sprawdź jakość powietrza w swojej okolicy na:   https://atmopolis.pl/luma/opole/public/map.php  lub http://www.opole.pios.gov.pl:81/.
23/01/2018 Aleksandra Węgrzyn
Kawka
Strona internetowa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Opola, w ramach programu KAWKA
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu