Herb Opole

Informacja Prasowa

11/10/2018 Aleksandra Węgrzyn
Każde dziecko wie, że drzewa mają olbrzymie znaczenie w życiu człowieka i są bardzo ważnym składnikiem środowiska przyrodniczego. Ale czy wiedza na temat roli zieleni miejskiej w ochronie powietrza również jest tak powszechna?
Obniżenie lokalnej temperatury powietrza, produkcja tlenu, pochłanianie zanieczyszczeń oraz bariera dla pyłów, pochodzących z transportu to tylko niektóre z licznych zalet zieleni w miastach. Do końca października prezentować je będą uczniowie opolskich szkół podstawowych, którzy zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Zielone płuca Opola”. Wydarzenie jest realizowane przez Miasto Opole w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czyste powietrze – oddech dla Opola”.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej, której tematem ma być rola zieleni miejskiej w ochronie powietrza. Konkurs jest realizowany w trzech kategoriach. Uczniowie klas I-III mają do przygotowania rysunek lub malunek, wykonany farbami lub kredkami, uczniowie klas IV-VI – pracę przestrzenną w dowolnej technice (glina, drewno itp.), natomiast uczniowie klas VII-VIII – plakat, wykonany za pomocą dowolnego programu graficznego. Czasu na przygotowanie pracy jest niewiele, bowiem termin dostarczenia prac do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola mija 15 listopada 2018 roku.


Jednak warto poświęcić chwilę i przygotować pracę konkursową, gdyż na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: słuchawki bezprzewodowe, głośnik bezprzewodowy oraz powerbank. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda specjalna w postaci zestawu gier edukacyjnych, poświęconych ochronie środowiska.

Dbasz o powietrze? Doceń zieleń!
Kawka
Strona internetowa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Opola, w ramach programu KAWKA
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu