Opublikowane na Czyste powietrze - oddech dla Opola (https://www.niskaemisjaopole.pl/)

Zachęcamy nauczycieli do prowadzenia lekcji na temat niskiej emisji i roli zieleni oraz do skorzystania z naszych materiałów edukacyjnych. Przygotowaliśmy scenariusze lekcji, karty pracy i prezentacje.

Zachęcamy nauczycieli ze szkół podstawowych do przeprowadzenia lekcji na temat niskiej emisji i roli zieleni. W tym celu można skorzystać z przygotowanych przez nas scenariuszy, kart pracy oraz prezentacji multimedialnej. Materiały zostały przygotowane z podziałem na dwie kategorie: odrębnie dla uczniów klas I-IV oraz dla klas V-VII. Poruszają one m.in. tematykę przyczyn i konsekwencji niskiej emisji, jej wpływu na środowisko i zdrowie mieszkańców, roli drzew w ochronie powietrza, a także możliwości poprawy jakości powietrza. Materiały otrzymały pozytywną rekomendację dydaktyczną Wydziału Oświaty.

KARTA_PRACY_I_IV.pdf
KARTA_PRACY_V_VIII.pdf
SCENARIUSZ_LEKCJI_I_IV_FINAL.pdf
SCENARIUSZ_LEKCJI_V_VIII_FINAL.pdf
MATERIALY_DYDAKTYCZNE_FINAL.pdf
PREZENTACJA.pdf
Adres źródła: https://www.niskaemisjaopole.pl/zachecamy-nauczycieli-do-prowadzenia-lekcji-na-temat-niskiej-emisji-i-roli-zieleni-oraz-do-skorzystania-z-naszych-materialow-edukacyjnych-przygotowalismy-scenariusze-lekcji-karty-pracy-i-prezentacje/rzh