Czyste powietrze - oddech dla Opola

logo opoleHerb Opole
menu boczne

XII spotkanie informacyjne w ramach projektu pn.: „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”

05/07/2022 Joanna Witos

Gminny Koordynator POP zaprasza mieszkańców Miasta Opola na spotkanie edukacyjno- informacyjne dotyczące jakości powietrza, które odbędzie się 6 lipca 2022 r. o godz. 13:00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola, ul. Damrota 1, 45-064 Opole.

Podczas spotkania omówimy:

  1. Stan jakości powietrza w Mieście Opolu
  2. Rodzaje zanieczyszczeń powietrza
  3. Uchwałę antysmogową
  4. Dotacje na zmianę ogrzewania oraz termomodernizację

Zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi, środowisko i klimat. Odpowiada ono za około 440 000 przedwczesnych zgonów w Unii Europejskiej, a szacowany koszt dla społeczeństwa wynosi od 330 do 940 miliardów euro. Według danych Komisji Europejskiej co roku 44 000 osób w Polsce umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza.
Również w województwie opolskim wartości graniczne jakości powietrza zostały przekroczone od wielu lat. Głównym źródłem przekroczeń jest indywidualne ogrzewanie gospodarstw domowych.

Dla uczestników spotkania zostaną wydane materiały promocyjne
.


Spotkanie prowadzone w ramach projektu pn.: „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”.

Kawka
Strona internetowa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Opola, w ramach programu KAWKA
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu